⚽ Liga Super: JDT 2 – 1 Selangor FC  |  78' 🏸 BWF: Lee Zii Jia Menang Perlawanan Separuh Akhir 🏆 EPL: Arsenal 3 – 0 Southampton  |  FT 🎮 MPL MY S14: Team HAQ Menang 2–0 ⚽ Liga Champions: Real Madrid vs Bayern Esok, 03:00 🏀 NBA: Celtics 112 – 98 Thunder  |  FT 🎾 Wimbledon: Djokovic vs Alcaraz Suku Akhir 📊 Analisis Perlawanan & Statistik Lengkap di mbi23 ⚽ Liga Super: JDT 2 – 1 Selangor FC  |  78' 🏸 BWF: Lee Zii Jia Menang Perlawanan Separuh Akhir 🏆 EPL: Arsenal 3 – 0 Southampton  |  FT 🎮 MPL MY S14: Team HAQ Menang 2–0 ⚽ Liga Champions: Real Madrid vs Bayern Esok, 03:00 🏀 NBA: Celtics 112 – 98 Thunder  |  FT 🎾 Wimbledon: Djokovic vs Alcaraz Suku Akhir 📊 Analisis Perlawanan & Statistik Lengkap di mbi23

mbi23 Sukan – Pusat Berita, Statistik & Liputan Sukan Terlengkap untuk Peminat Malaysia

Dari padang bola sepak Liga Super Malaysia ke mahkamah badminton BWF, dari gelanggang e-sukan MPL hingga trek lumba Formula 1 – mbi23 adalah destinasi satu henti untuk semua perkara sukan. Skor langsung, analisis mendalam, jadual perlawanan dan berita terkini – semuanya ada di sini.

Skor LIVE Statistik Lengkap Berita Terkini
mbi23

mbi23 – Platform Sukan & Hiburan Terbaik Malaysia

0 Jenis Sukan
0 Perlawanan LIVE/Hari
0 Artikel Sukan/Minggu
0 Peminat Aktif
0 Liga Diliputi

Skor & Keputusan Langsung

Dikemas kini masa nyata. Ikuti perkembangan semua perlawanan aktif sekarang.

Semua
⚽ Bola Sepak
🏸 Badminton
🏀 Bola Keranjang
🎮 e-Sukan
🎾 Tenis
Liga Super Malaysia LIVE 78'
Johor Darul Ta'zim
2 – 1
78'
Selangor FC
English Premier League FT
Arsenal FC
3 – 0
FT
Southampton FC
BWF World Tour Finals LIVE Set 3
Lee Zii Jia (MAS)
2 – 1
Set 3
Chou Tien Chen (TPE)
NBA Playoffs 2026 FT
Boston Celtics
112 – 98
FT
OKC Thunder
MPL Malaysia Season 14 LIVE Game 2
Team HAQ
1 – 0
Game 2
Dewa United MY
UEFA Liga Champions Esok, 03:00
Real Madrid
vs
03:00
Bayern München
Wimbledon 2026 – Suku Akhir FT
Carlos Alcaraz
3 – 1
Set
Jannik Sinner
⚽
Berita Pilihan

JDT Kekal di Puncak Liga Super – Analisis Prestasi Terkini

Johor Darul Ta'zim terus mendominasi Liga Super Malaysia musim ini dengan rekod 14 menang dari 16 perlawanan. Bergek dan Arif Aiman menjadi pemain paling berpengaruh manakala sistem pertahanan JDT kekal paling kukuh...

2 jam lepas  |  14,280 tontonan
Undian Peminat mbi23

Siapakah pemain Malaysia terbaik musim ini?

Lee Zii Jia (Badminton) 38%
Bergek – JDT (Bola Sepak) 29%
Arif Aiman (Bola Sepak) 22%
Syabil Rozaidi (e-Sukan) 11%

8,342 undi setakat ini

mbi23

Pertaruhan Sukan & Liputan Perlawanan Lengkap di mbi23 – Untuk Peminat Malaysia

Sukan yang Diliputi mbi23

Dari sukan popular tempatan hingga kejohanan dunia – mbi23 ada liputan lengkapnya.

⚽
Bola Sepak

Liga Super Malaysia, EPL, La Liga, Bundesliga, Serie A, Liga Champions UEFA dan lebih 80 liga aktif dari seluruh dunia.

250+ perlawanan/hari
🏸
Badminton

BWF World Tour, Thomas Cup, Uber Cup, Sudirman Cup, All England dan semua kejohanan utama yang melibatkan pemain Malaysia.

40+ perlawanan/hari
🎮
e-Sukan

MPL Malaysia, PUBG Mobile World Series, Valorant Champions Tour, CS2 Major dan Free Fire World Series – liputan e-sukan Asia terlengkap.

150+ perlawanan/hari
🏀
Bola Keranjang

NBA Playoffs, EuroLeague, FIBA Asia Cup dan ABL dengan statistik pemain, rekod h2h dan analisis setiap perlawanan.

20+ perlawanan/hari
🎾
Tenis

Grand Slam – Wimbledon, US Open, Roland Garros, Australian Open – ATP Tour dan WTA Tour peringkat dunia sepanjang tahun.

60+ perlawanan/hari
🏎️
Formula 1

Perlumbaan F1 penuh musim termasuk Grand Prix Malaysia, analisis pra-perlumbaan, rekod pusingan dan prestasi pasukan konstruktor.

23 perlumbaan/musim
🥊
Tinju & MMA

UFC, ONE Championship – termasuk pejuang Malaysia Agilan Thani – dan pertandingan tinju profesional peringkat dunia.

Weekend events
🏊
Sukan Lain

Golf, rugby, volleyball, snooker, renang, olahraga dan semua sukan Sukan SEA yang melibatkan kontinjen Malaysia.

100+ perlawanan/hari

Kedudukan Liga Super Malaysia – Terkini

Ikuti perkembangan liga bola sepak kebangsaan kita. Dikemas kini selepas setiap perlawanan selesai.

# Pasukan M M S K GD Mata
1 Johor Darul Ta'zim 161411+2843
2 Kedah FC 161033+1433
3 Selangor FC 16934+1030
4 Pahang FA 16844+728
5 Terengganu FC 16745+325
6 Perak FC 16655+123
7 Sabah FA 16547-419
8 Negeri Sembilan FC 16448-916

Zon kenaikan AFC Champions League  |  Data dikemas kini selepas perlawanan terkini.

Jadual Perlawanan Akan Datang

Tandai kalendar anda – perlawanan besar yang dinantikan dalam beberapa hari akan datang.

Tarikh & Masa Sukan / Liga Perlawanan Stadium / Platform Status
Hari Ini, 20:45 Liga Super MY JDT vs Selangor FC Stadium Sultan Ibrahim LIVE
Hari Ini, 22:00 EPL Liverpool vs Man City Anfield Akan Datang
Esok, 03:00 Liga Champions Real Madrid vs Bayern Santiago Bernabéu Akan Datang
Esok, 14:00 BWF World Tour Lee Zii Jia vs Axelsen Axiata Arena, KL Akan Datang
Lusa, 08:30 NBA Playoffs Boston Celtics vs Indiana TD Garden Akan Datang
Lusa, 15:00 MPL MY S14 Geek Fam MY vs Todak MPL Arena, Online Akan Datang
3 hari lagi Wimbledon 2026 Alcaraz vs Djokovic – Final Centre Court, London Akan Datang

Berita Sukan Terkini

Liputan terbaru terus dari padang, gelanggang dan arena sukan Malaysia & dunia.

⚽
Bola Sepak
Bergek Catat Hatrik – JDT Hancurkan Perak 5–1 di Stadium Sultan Ibrahim

Penyerang import JDT mencatatkan hatrik pertama musim ini dalam kemenangan besar menentang Perak FC. Kemenangan ini mengukuhkan kedudukan JDT di puncak jadual.

3 jam lepas 22,450
🏸
Badminton
Lee Zii Jia Dedah Strategi Baharu – Sasaran Menang All England 2026

Ace badminton Malaysia berkongsi perancangan latihan intensif bersama jurulatih baharu dari Korea Selatan. Jurulatih baru dijangka tingkatkan kelajuan pergerakan kaki.

6 jam lepas 18,200
🎮
e-Sukan
MPL MY S14: Team HAQ Kejutkan Juara Bertahan dengan Kemenangan 2–0

Pasukan muda Team HAQ memberikan kejutan besar apabila menewaskan Geek Fam MY dalam perlawanan sengit. Mid-laner baharu mereka mencatatkan prestasi cemerlang.

8 jam lepas 31,800
🏎️
Formula 1
Lewis Hamilton Masuk Ferrari – Tanda Tangan Kontrak RM 300 Juta untuk 2 Musim

Pemindahan paling mengejutkan dalam sejarah F1 apabila pemandu 7 kali juara dunia itu meninggalkan Mercedes selepas 11 tahun. Penggemar F1 Malaysia tidak sabar menunggu.

1 hari lepas 45,600
🥊
MMA / ONE
Agilan Thani Pulang – Bertarung di ONE Championship Kuala Lumpur Hujung Tahun

Wira MMA Malaysia bakal mengembalikan nama Malaysia ke pentas ONE Championship selepas pemulihan kecederaan bahu. Perlawanan dijangka bermula Oktober ini.

1 hari lepas 12,900
🎾
Tenis
Final Wimbledon Dijangka Epik – Alcaraz vs Djokovic Ulang Tahun Akhir 2023

Perlawanan final yang dinantikan peminat tenis seluruh dunia akan berlangsung hujung minggu ini. Kedua-dua pemain berada dalam bentuk terbaik musim ini.

2 hari lepas 8,740
mbi23

mbi23 – Aplikasi Sukan & Hiburan Terbaik dari Kuala Lumpur untuk Seluruh Malaysia

Wira Sukan Malaysia – Diikuti di mbi23

Ikuti prestasi atlet kebanggan Malaysia yang kami pantau di setiap kejohanan.

🏸
Lee Zii Jia
Badminton
Kedudukan #4 Dunia BWF
⚽
Arif Aiman
Bola Sepak
12 Gol Liga Super 2026
🏸
Aaron Chia
Badminton Ganda
Kedudukan #3 Dunia BWF Ganda
🎮
Syabil "Xorn"
Mobile Legends
MVP x14 MPL MY S14
🥊
Agilan Thani
MMA / ONE
12W – 4L Rekod Pro
⚽
Faisal Halim
Bola Sepak
9 Assist Liga Super 2026

⏳ Perlawanan Besar Seterusnya – Final Wimbledon 2026

Alcaraz vs Djokovic – Jangan terlepas! Pasang taruhan sebelum perlawanan bermula di mbi23.

00Hari
00Jam
00Minit
00Saat
Pasang Taruhan Sekarang

Cara Ikuti Sukan & Bertaruh di mbi23

Empat langkah mudah untuk menikmati liputan sukan penuh dan mula bertaruh bersama mbi23.

1
Daftar Akaun mbi23

Buka akaun percuma dalam masa 2 minit. Akses skor langsung, berita dan statistik perlawanan secara percuma selepas mendaftar.

Daftar Sekarang
2
Isi Baki Akaun

Deposit minimum RM10 melalui Touch 'n Go eWallet, DuitNow, GrabPay, Boost, ShopeePay atau FPX Maybank2u untuk mula bertaruh.

3
Pilih Sukan & Perlawanan

Layari bahagian Sukan mbi23, ikuti skor langsung, baca analisis dan pilih perlawanan yang ingin anda pertaruhkan.

4
Menang & Tarik Balik

Apabila taruhan anda berjaya, kemenangan dikreditkan automatik dan boleh ditarik balik ke e-wallet atau bank dalam 3–10 minit.

Mengapa Ikuti Sukan di mbi23?

Lebih dari sekadar skor – pengalaman sukan yang lengkap untuk peminat Malaysia.

Skor Langsung Masa Nyata

Pantau keputusan perlawanan dari seluruh dunia secara langsung tanpa perlu menukar platform. Dikemas kini setiap saat untuk semua liga utama.

Statistik & Analisis Mendalam

Data h2h, rekod prestasi pasukan, statistik pemain individu dan analisis taktik perlawanan – semua tersedia untuk membantu keputusan taruhan anda.

Berita Sukan Setiap Hari

Lebih 120 artikel sukan diterbitkan setiap minggu dalam bahasa Melayu – liputan bola sepak, badminton, e-sukan dan sukan Malaysia terkini.

Ikuti dari Telefon Anda

Semua kandungan sukan mbi23 dioptimumkan untuk telefon pintar. Ikuti skor, baca berita dan pasang taruhan dari mana-mana tanpa gangguan.

Fokus pada Sukan Malaysia

mbi23 memberikan perhatian lebih kepada Liga Super Malaysia, badminton kebangsaan, e-sukan tempatan dan perwakilan Malaysia di pentas antarabangsa.

Komuniti Peminat Aktif

Sertai lebih 210,000 peminat sukan Malaysia yang aktif di mbi23. Kongsikan pendapat, bincangkan perlawanan dan ikuti undian peminat setiap minggu.

mbi23 Sukan – Lebih dari Sekadar Platform Pertaruhan, Ini Adalah Rumah Peminat Sukan Malaysia

Sukan adalah sebahagian besar daripada jiwa Malaysia. Bila sahaja perlawanan bola sepak Liga Super bermula, anda akan dapati rakyat Malaysia berkumpul di kedai mamak, meraung sorak untuk pasukan kegemaran mereka. Bila Lee Zii Jia melangkah ke padang badminton membawa bendera Malaysia, seluruh negara menonton dengan nafas tertahan. Bila pasukan e-sukan Malaysia bertarung di pentas antarabangsa, generasi muda berdebar menunggu keputusan. mbi23 faham semangat ini, dan itulah sebabnya kami membina bahagian Sukan yang paling lengkap untuk peminat Malaysia.

Bahagian Sukan mbi23 bukan sekadar papan skor. Ini adalah pusat maklumat yang lengkap – tempat di mana anda boleh memantau skor langsung dari lebih 500 perlawanan sehari, membaca analisis perlawanan yang ditulis oleh pakar sukan tempatan, menyemak statistik pasukan dan pemain sebelum membuat keputusan taruhan, serta mengikuti jadual perlawanan yang dikemas kini setiap hari. Semua kandungan ini tersedia terus di platform mbi23 yang sama di mana anda bermain – tiada perlu buka sepuluh tab berbeza di pelayar anda.

Bola sepak adalah sukan paling popular di Malaysia, dan Liga Super Malaysia mendapat liputan paling komprehensif di mbi23. Setiap perlawanan Liga Super dicatatkan dengan statistik lengkap – penguasaan bola, tembakan ke gol, tendangan sudut, pelanggaran, kad yang diterima dan banyak lagi. Peminat JDT, Kedah, Selangor, Pahang atau mana-mana pasukan lain boleh mengikuti prestasi pasukan kegemaran mereka secara terperinci. Analisis pra-perlawanan juga diterbitkan oleh panel pakar mbi23 sebelum setiap perlawanan besar.

Badminton kekal sebagai sukan yang paling dekat di hati rakyat Malaysia. Pencapaian Lee Zii Jia, Aaron Chia bersama Soh Wooi Yik dalam ganda lelaki, serta pasukan Thomas Cup Malaysia selalu mendapat perhatian besar. mbi23 menyediakan liputan penuh semua kejohanan BWF yang melibatkan pemain Malaysia – dari peringkat pusingan awal hingga ke final. Anda boleh menyemak rekod h2h antara dua pemain, kadar kemenangan mengikut permukaan gelanggang dan trend prestasi terkini sebelum memutuskan untuk bertaruh.

e-Sukan telah menjadi salah satu segmen sukan yang paling pantas berkembang di Malaysia. MPL Malaysia adalah liga Mobile Legends paling aktif di Asia Tenggara, dan pasukan-pasukan seperti Geek Fam MY, Todak dan RSG MY mempunyai pengikut setia yang ramai. mbi23 menyediakan liputan penuh MPL Malaysia termasuk statistik pemain individu, rekod kemenangan mengikut hero yang digunakan, dan analisis strategi pasukan. Bagi penggemar PUBG Mobile, Valorant dan CS2, liputan liga-liga ini juga tersedia dengan kedalaman analisis yang sama.

Selain sukan tempatan, mbi23 juga menyediakan liputan menyeluruh untuk sukan antarabangsa yang popular di kalangan peminat Malaysia. English Premier League adalah liga bola sepak paling banyak ditonton di Malaysia, dan mbi23 menyediakan keputusan, statistik, analisis dan berita EPL dalam bahasa Melayu yang mudah difahami. Liga Champions UEFA, La Liga, Serie A dan Bundesliga turut mendapat liputan penuh. Untuk peminat bola keranjang, statistik NBA Playoffs dikemas kini setiap hari dengan analisis ringkas tentang pemain kunci setiap pasukan.

Formula 1 semakin mendapat pengikut baru di Malaysia, terutamanya dengan kemunculan pemandu-pemandu muda yang menarik seperti Charles Leclerc dan Max Verstappen. mbi23 menyediakan liputan F1 yang komprehensif termasuk keputusan latihan percuma, kelayakan dan perlumbaan penuh setiap hujung minggu grand prix. Statistik rekod pusingan, analisis strategi tayar dan keputusan pit stop juga tersedia untuk penggemar yang lebih teknikal.

mbi23 juga memberikan perhatian kepada sukan yang kurang mendapat liputan dalam media arus perdana Malaysia – termasuk volleyball, snooker, golf, lumba kuda dan sukan olahraga. Peminat ONE Championship juga boleh mengikuti perkembangan pejuang Malaysia Agilan Thani yang bakal kembali bertarung tidak lama lagi. Liputan yang menyeluruh ini mencerminkan komitmen mbi23 untuk menjadi destinasi sukan yang benar-benar lengkap untuk semua jenis peminat sukan Malaysia.

Ciri undian peminat mbi23 adalah salah satu yang paling digemari. Setiap minggu, soalan berkaitan sukan semasa dikemukakan – daripada siapa yang akan menang perlawanan besar minggu ini, hingga pemain mana yang layak mendapat anugerah. Ini bukan sekadar hiburan – hasil undian ini kadangkala mencerminkan sentimen peminat yang boleh memberi petunjuk berguna sebelum memasang taruhan. Lebih 200,000 undian dikumpulkan setiap minggu dari seluruh Malaysia.

Semua kandungan sukan di mbi23 ditulis dalam bahasa Melayu yang natural dan mudah difahami oleh semua lapisan peminat sukan Malaysia. Kami percaya bahawa peminat sukan Malaysia berhak mendapat maklumat berkualiti tinggi dalam bahasa sendiri, bukan sekadar terjemahan kasar dari sumber asing. Tim editorial mbi23 terdiri daripada peminat sukan tulen yang faham konteks dan sentimen peminat tempatan – dari kegecewaan apabila JDT kalah hingga kegembiraan apabila pemain Malaysia menang di pentas dunia.

Daftar dengan mbi23 hari ini dan sertai komuniti lebih 210,000 peminat sukan aktif Malaysia. Nikmati skor langsung, berita terkini, statistik mendalam dan undian peminat – semua percuma selepas mendaftar. Dan apabila anda bersedia untuk menambahkan debaran taruhan pada pengalaman menonton sukan anda, bahagian Pertaruhan Sukan mbi23 ada menunggu dengan odds kompetitif dan bayaran segera dalam MYR.

mbi23

Taruhan & Hiburan Sukan di mbi23 – Platform Pilihan Rakyat Malaysia

Soalan Lazim – Sukan mbi23

Jawapan kepada soalan yang paling kerap ditanya tentang bahagian Sukan di mbi23.

mbi23 menyediakan liputan untuk lebih 30 jenis sukan termasuk bola sepak (Liga Super Malaysia, EPL, La Liga, Liga Champions), badminton (BWF World Tour, Thomas Cup), e-sukan (MPL Malaysia, PUBG Mobile, Valorant, CS2), bola keranjang (NBA), tenis (Grand Slam), Formula 1, MMA/ONE Championship, golf, snooker, rugby dan banyak lagi. Semua liputan tersedia dalam bahasa Melayu dengan statistik dan analisis mendalam.

Ya, skor langsung di mbi23 dikemas kini secara masa nyata untuk semua perlawanan aktif. Ini termasuk minit perlawanan, gol yang dijaringkan, kad yang diberikan untuk bola sepak, skor set untuk badminton dan tenis, serta stat masa nyata untuk e-sukan. Paparan skor langsung tersedia percuma untuk semua ahli berdaftar mbi23.

Ya, mbi23 menyediakan live betting atau taruhan dalam perlawanan untuk semua sukan utama. Anda boleh memasang taruhan semasa perlawanan sedang berlangsung dengan odds yang dikemas kini setiap saat. Ini memberikan lebih banyak fleksibiliti dan peluang berbanding taruhan biasa sebelum perlawanan. Deposit minimum RM10 melalui Touch 'n Go eWallet, DuitNow, GrabPay, Boost, ShopeePay atau FPX.

Statistik perlawanan dan rekod head-to-head tersedia terus di halaman setiap perlawanan di bahagian Sukan mbi23. Anda boleh menyemak 10 perlawanan terakhir antara dua pasukan, kadar kemenangan di kandang sendiri berbanding tandang, statistik pemain individu, rekod menjaringkan gol, penjaga gol terbaik dan banyak data lain yang berguna untuk membuat keputusan taruhan yang bijak.

Ya, mbi23 memberikan perhatian khusus kepada e-sukan Malaysia. MPL Malaysia mendapat liputan penuh termasuk keputusan setiap siri, statistik pemain, rekod pasukan dan analisis prestasi. Selain itu, liga PUBG Mobile Malaysia, Valorant Champions Tour Asia dan CS2 liga rantau turut diliputi. mbi23 menyokong perkembangan e-sukan tempatan dan berkomited untuk menjadi platform rujukan komuniti e-sukan Malaysia.
Dasar Privasi mbi23

mbi23 berkomited untuk melindungi maklumat peribadi semua pengguna platform Sukan kami. Data yang dikumpulkan semasa pendaftaran dan penggunaan platform hanya digunakan untuk tujuan pengesahan identiti, pengurusan akaun dan penambahbaikan perkhidmatan. Kami tidak berkongsi maklumat anda dengan pihak ketiga tanpa kebenaran anda, kecuali seperti yang diwajibkan oleh undang-undang Malaysia. Semua data disimpan dengan penyulitan SSL 256-bit yang kukuh. Untuk butiran lanjut, sila baca Dasar Privasi penuh kami.

Permainan Bertanggungjawab

mbi23 mengutamakan kesejahteraan semua pengguna. Bertaruh adalah untuk hiburan – bukan untuk menyelesaikan masalah kewangan.

Had Taruhan Peribadi

Tetapkan had taruhan harian atau mingguan melalui tetapan akaun mbi23 anda. Kekalkan kawalan ke atas perbelanjaan anda sendiri dengan mudah.

Rekod Aktiviti Telus

Semak sejarah taruhan dan deposit anda pada bila-bila masa. Kesedaran tentang aktiviti taruhan membantu anda kekal terkawal dan membuat keputusan yang bijak.

Eksklusif Kendiri

Jika anda merasakan perlu rehat dari pertaruhan, gunakan ciri eksklusif kendiri untuk menggantung akaun anda buat sementara atau secara kekal.

Amaran Penting: Pertaruhan sukan adalah untuk hiburan dewasa sahaja. Platform mbi23 hanya untuk individu berumur 18 tahun ke atas. Jangan bertaruh dengan wang yang anda tidak mampu hilangkan. Sekiranya anda atau seseorang yang anda kenali menghadapi masalah perjudian, hubungi Talian Kasih 15999 atau lawati laman Permainan Bertanggungjawab kami untuk mendapatkan bantuan profesional.

Lesen Sah
SSL 256-bit
Skor Masa Nyata
Sokongan 24/7
Bayaran Tempatan
Bayar Segera
English